RSS

 1. Dabar jau sunku įsivaizduoti, kad prieš 30 - 40 metų, kai buvo sukurta dabartinė Šiaulių miesto susisiekimo infrastruktūra, automobilis buvo greičiau prabangos prekė, o ne susisiekimo priemonė. Šiandien nuosavas automobilis – patogi susisiekimo priemonė, vis labiau prieinama kiekvienam gyventojui. Šiaulių mieste įregistruotų nuosavų automobilių skaičius nuo 2015 m. iki dabar išaugo nuo 40 tūkst. iki 46 tūkst., o bendras transporto priemonių skaičius – nuo 50 tūkst. iki 65 tūkst., t. y. per penkerius metus transporto priemonių padaugėjo 15 tūkstančių vienetų.

  Deja, nuosavų automobilių plėtra yra daug aktyvesnė, nei galimybės pritaikyti miesto infrastruktūrą prie augančio transporto priemonių skaičiaus. Dėl to padidėja ne tik oro tarša, bet atsiranda ir eismo saugumo bei transporto spūsčių sukeliamos susisiekimo problemos.

  Mūsų mieste, kaip beje ir visoje Europoje, darnaus judumo problemos, nors ir mažais žingsneliais, sprendžiamos tomis pačiomis priemonėmis, kokios numatytos Europos komisijos strateginiuose dokumentuose („Žalioji knyga“ - angl. Green Paper: Towards a new culture for urban mobility, „Baltoji knyga“ - angl. White Paper: Roadmap to a Single European Transport Area), skatinant alternatyvių susisiekimo priemonių plėtrą – gerinant miesto viešojo transporto paslaugą, plečiant dviračių ir pėsčiųjų takų tinklą bei įvairiomis priemonėmis ribojant nuosavo transporto naudojimą. Reguliuojant transporto srautus, prioritetas teikiamas eismo dalyvių saugumui, o ne greičiui, prie kurio pripratę daugelis mūsų miesto gyventojų.

  Įgyvendinant eismo saugumo priemones, Šiauliuose pradėtos diegti pažangesnės eismo valdymo technologijos, atsiranda vis daugiau šviesoforų, kuriuose mažinamas skirtingų krypčių transporto srautų bei transporto ir pėsčiųjų susikirtimų skaičius, t. y. įrengiami apsaugoti posūkiai, pėsčiųjų iškvietimo mygtukai. Nuo 2020 m., įgyvendinant Europos Sąjungos direktyvas, mūsų mieste, kaip ir visoje Lietuvoje, nebeliks žaliųjų rodyklių baltame fone, leidžiančių sukti į dešinę degant draudžiamam šviesoforo signalui. Šios priemonės padidina saugumą sankryžoje, tačiau taip pat didina ir laukimo prie sankryžos laiką, nes dėl ribotų finansinių išteklių ar sankryžą ribojančių objektų ne visur įmanoma atlikti pilną sankryžos rekonstrukciją, išplečiant sankryžos ribas, įrengiant papildomas nuovažas ar žiedą. Eismą sankryžose apsunkina ir parkavimo vietų stoka, nes gatvės važiuojamoje dalyje parkuojami automobiliai trukdo kito transporto eismui.

  Miesto centre, kur koncentruojasi daugybė traukos centrų, o infrastruktūros plėtros galimybės itin ribotos, priimami transporto judėjimo sprendimai, kurie turėtų paskatinti vietoje nuosavo automobilio rinktis kitą susisiekimo būdą. Čia prioritetas teikiamas pėstiesiems ir dviratininkams, todėl norintys į centrą atvažiuoti nuosavu transportu turi apsišarvuoti kantrybe ir susitaikyti su ilgesniu laukimu transporto eilėje bei mokamu parkavimu.

  Sudėtingiausia eismo reguliavimo situacija yra tose vietose, kur koncentruojasi labai didelis gyventojų skaičius arba yra daug pramonės įmonių. Diegiamos saugumo priemonės šiose vietose dažnu atveju sukuria kitą – transporto pralaidumo - problemą, nes šiose vietose vienu metu į gatves išeina ar išvažiuoja beveik visi į darbą arba namo skubantys gyventojai. Dabartinė susisiekimo infrastruktūra esamomis sąlygomis ne visada efektyviai susitvarko su tokiu transporto ir pėsčiųjų  srautu, kuriam suvaldyti vien išmanaus eismo reguliavimo neužtenka – reikalingi kompleksiniai infrastruktūros plėtros sprendimai.

  UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ eismo šviesoforais reguliuojamose sankryžose stebėsenai ir valdymui skiria ypatingą dėmesį. Prieš rekonstruojant šviesoforus, skaičiuojami eismo srautai, specialiomis programomis modeliuojami galimi eismo srautų valdymo būdai, atliekamos sprendinių simuliacijos, kurių metu išaiškinamos galimos eismo valdymo problemos ir parenkamas geriausias eismo valdymo variantas, apskaičiuojami optimaliausi šviesoforo ciklo ir atskirų fazių laikai. Įrengus šviesoforus, įmonės darbuotojai nuolat stebi situaciją sankryžose, ir, esant būtinybei, koreguoja ciklo trukmę, atskirų fazių laikus pagal konkrečius srautus. Kaip jau minėta, dėl susisiekimo infrastruktūros plėtros ribotų galimybių, nepaisant įmonės darbuotojų pastangų, labiausiai transportu apkrautose sankryžose, tokiose kaip Pramonės – Serbentų g., Gegužių – Lyros – Gytarių g., Baltų – Statybininkų g., vis dėl to atsiranda eismo valdymo problemų, kurių vien šviesoforo sureguliavimu išspręsti nepavyksta. Todėl tikimės gyventojų supratingumo, geranoriškumo ir kantrybės, įveikiant šias sankryžas bei suvokiant, kad kiekviena išsaugota gyvybė yra svarbesnė už kelias ar keliolika minučių, praleistų laukiant prie šviesoforo. Prisidėdami prie Šiaulių miesto savivaldybės darnaus judumo priemonių įgyvendinimo, kartu kuriame saugią ir sveiką aplinką bei tikimės, kad šios priemonės gerąja prasme padės keistis gyventojų įpročiams - paskatins susisiekimui mieste dažniau vietoje nuosavo transporto naudotis kitais susisiekimo būdais.

   

  UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ informacija

  2019-10-18

 2. Eismo ir visuomenės saugumas yra viena iš vietos savivaldos funkcijų sudedamųjų dalių. UAB "Šiaulių gatvių apšvietimas" prisideda prie šių funkcijų įgyvendinimo, užtikrindamas gatvių apšvietimo ir šviesoforų infrastruktūros ir jos valdymo sistemų funkcionavimą ir vystymą.

  Praėjo jau beveik devyni mėnesiai kaip esame Šiaulių miesto gatvių apšvietimo tinklų pilnateisiai šeimininkai. Per tą laiką savo jėgomis jau atnaujinome Tilžės g. ruožą tarp Aukštabalio/J. Jablonskio g. ir Statybininkų/Gardino g., baigiami darbai ir ruože tarp Statybininkų/Gardino g. ir Gegužių g. Tilžės gatvė yra viena iš pagrindinių, o gal ir svarbiausia miesto gatvė, į kurią suplaukia praktiškai viso miesto gyventojų ir viešojo transporto srautai. Tai taip pat ir tranzitinė gatvė, kuria keliauja daugybė tiek miesto svečių, tiek pro Šiaulius tik pravažiuojančių keliautojų. Dabartinių miesto vadovų dėka, ši gatvė rekonstruota iš pagrindų ir pelnytai gali reprezentuoti miestą. Siekdami taupyti miesto lėšas, apšvietimo modernizavimo darbus suderinome su gatvės rekonstrukcija. Dėl tos pačios priežasties lygiagrečiai su vykdoma Bačiūnų g. rekonstrukcija, modernizuojame ir apšvietimo sistemą rekonstruojamoje gatvės dalyje.

  Gerbiame miesto merą ir kitus vadovus už tai, kad didelis dėmesys skiriamas miesto ir eismo saugumui, rūpinamasi pačių mažiausių mūsų gyventojų saugumu ir jaukumu. Mieste daugėja kryptiniu apšvietimu apšviestų pėsčiųjų perėjų, modernizuojami ir įrengiami nauji šviesoforai. Šiaulių miesto savivaldybės užsakymu šiais metais atlikome jau 20-to lopšelio – darželio teritorijos apšvietimo modernizavimą.

  Džiaugiamės, kad dabartiniai Šiaulių miesto vadovai turi rimtą požiūrį į savivaldybės funkcijų vykdymo ir turto valdymo efektyvinimą. Didžiuojamės, galėdami prisidėti prie viešojo intereso ir savivaldybės funkcijų, susijusių su eismo ir visuomenės saugumu, įgyvendinimo, užtikrindami gatvių apšvietimo ir šviesoforų infrastruktūros funkcionavimą, apšvietimo ir šviesoforų sistemų priežiūrą ir vystymą.

  Siekiame būti šiuolaikiška, atvira, į visuomenės poreikius orientuota bendrove, todėl visada stengiamės išgirsti gyventojų nuomonę, atsižvelgti į jų pageidavimus, greitai reaguoti į pranešimus apie apšvietimo ar šviesoforų gedimus. UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ Facebook paskyroje ir bendrovės tinklapyje dalinamės aktualia informacija, pranešame apie eismo sunkumus mūsų stebimose sankryžose. Ten pat tiesiogiai bendraujame ir su gyventojais. Be to, savo pasiūlymais ar nuomone galite pasidalinti tiesiogiai su manimi el. paštu tomasp@sga.lt ar parašydami man žinutę socialiniame tinkle Facebook @Tomas Petreikis.

  Su pagarba, direktorius Tomas Petreikis

 3. Likusios Vilniaus g. dalies rekonstrukcija – logiškas ir tikslingas žingsnis, užtikrinantis Šiaulių pėsčiųjų bulvaro atnaujinimo tęstinumą. Rengiant Vilniaus g. dalies tarp Tilžės g, ir Draugystės pr. atnaujinimo projektą, numatytas šios bulvaro dalies atnaujinimas išsaugant autentiškus, Šiaulių pėsčiųjų bulvaro, o kartu ir viso miesto apšvietimo simboliu tapusius žibintus – burbulus, kuriuose bus įrengti šiuolaikiški LED šviestuvai su apšvietimo valdymu.

  UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ specialistai pažymi ir dar vieną nerekonstruotos bulvaro dalies bėdą – liepas. Šių liepų laja yra plati, greitai auganti, šviestuvai, „paskendę“ medžiuose, neužtikrina pakankamo apšviestumo. Kai šios liepos buvo sodinamos, nebuvo pagalvota ir apie tai, kad liepų žydėjimo metu iš jų žiedų gausiai varva nektaras – labai lipnus ir sunkiai nuvalomas. Liepų nektaru apibėga šviestuvai, kuriuos dėl jų formos nuvalyti itin sunku. Nektaru apibėgę šviestuvai – ne tik estetinė problema - jie blogiau šviečia, dažniau genda.

  Atnaujintoje bulvaro dalyje senosios liepos buvo pakeistos naujomis – pritaikytomis auginti mieste. Jos neturi tiek daug nektaro, laja nedidelė, tad pasodintos tinkamoje vietoje neužstoja šviestuvų šviesos. Tokias pat liepas ketinama pasodinti ir rekonstruojant likusią bulvaro dalį.

  UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ pritaria Lietuvos Architektų Sąjungos Šiaulių skyriaus vadovei, kitiems Šiaulių mylėtojams, kurie sako: „didžiuliai pokyčiai Šiaulių mieste sveikintini“ (www.delfi.lt „Kovoje dėl Šiaulių bulvaro liepų kompromisas nerastas“, „Šiaulių naujienos“, 2019-07-19), taip pat palaiko siūlymą projekto nestabdyti, tačiau, įvertinus finansines galimybes ir tikslingumą, palikti keletą senųjų liepų.

 4. Metams įpusėjus jau matyti pirmieji šių metų UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ vykdomo miesto gatvių apšvietimo modernizavimo rezultatai. Jau modernizuotas apšvietimas 1 km Tilžės gatvės atkarpoje nuo Aukštabalio/ J. Jablonskio g. iki Gardino/Statybininkų g. Abiejose Tilžės gatvės pusėse pakeisti elektros perdavimo kabeliai, įrengtos naujos cinkuotos apšvietimo atramos, ant kurių sumontuoti 75 šiuolaikiški LED šviestuvai su naktinio pritemdymo funkcija. Kartu atnaujinta bei modernizuota apšvietimo valdymo spinta. Kartu su Tilžės g. apšvietimo modernizavimu, papildomai įrengti 3 nauji šviestuvai Paukščių Take. Viso atnaujinta daugiau kaip 2 km apšvietimo linijų.
  Netrukus prasidės apšvietimo modernizavimo darbai ir kitoje Tilžės g. atkarpoje – nuo Gardino/Statybininkų g. iki Gegužių g. bus modernizuota 1,6 km apšvietimo linijų (po 800 m kiekvienoje gatvės pusėje) bei įrengta 50 naujų LED šviestuvų.
  Apšvietimo modernizavimo darbai vyksta ir 9-ių lopšelių – darželių teritorijose. Čia bus įrengti toršeriniai LED šviestuvai, tokie pat, kokiais jau džiaugiasi praėjusiais metais rekonstruotų 11 lopšelių – darželių bendruomenės.
  Šiais metais dar ketinama tęsti Bačiūnų g. apšvietimo tinklo modernizavimą, kuris prasidės kartu su Bačiūnų gatvės rekonstrukcijos II ir III etapų darbais (Bačiūnų g. atkarpa nuo Vyturių iki Žaliasodžio g.). Šiais etapais tikimasi atnaujinti 2,5 km apšvietimo linijų bei įrengti apie 80 naujų LED šviestuvų.

 5. Nuo balandžio 1 d. iki birželio 1 d., kol bus vykdoma vandentiekio ir nuotekų tinklų renovacija Vytauto g. atkarpoje nuo Draugystės pr. iki Tilžės g., bus pakoreguotas šioje atkarpoje esančių šviesoforų darbo ritmas.

  Vytauto – Vasario 16-osios g. sankryžoje (prie centro poliklinikos) šviesoforas bus išjungtas.

  Vytauto g. Draugystės pr.sankryžoje šviesoforas veiks įprastu režimu, kadangi būtina užtikrinti transporto judėjimą neuždarytoje Vytauto g. dalyje.

  Tilžės – Vytauto g.sankryžoje bus pakoreguoti šviesoforo signalų laikai: sutrumpinamas žalio šviesoforo signalo laikas iš Vytauto g. pusės, paliekant minimalų laiką, reikalingą pėstiesiems pereiti per Tilžės gatvę ir gyventojams bei aptarnaujančiam transportui išvažiuoti iš uždarytos Vytauto gatvės atkarpos. Norime atkreipti vairuotojų dėmesį, kad šioje sankryžoje įrengtas šviesoforo postas neturi pėsčiųjų žalio signalo iškvietimo funkcijos, todėl net ir nesant pėsčiųjų ar transporto iš Vytauto g., Tilžės gatvėje centro kryptimi minimalų laiką degs raudonas šviesoforo signalas. Prašome vairuotojų būti kantriais.