RSS

 1. Šiauliuose matome atsinaujinančias gatves, šaligatvius, aikštes bei laisvalaikio praleidimo erdves. Tuo pačiu galima pasidžiaugti, kad atnaujinami ir miesto apšvietimo tinklai bei šviesoforai. Pastaraisiais metais pradėtas Šiaulių miesto gatvių apšvietimo tinklų modernizavimas, kurio metu iš esmės atnaujinamas apšvietimo tinklas – keičiami susidėvėję kabeliai, statomos naujos cinkuoto metalo apšvietimo atramos, įrengiami nauji šviesos diodų (LED) šviestuvai. Senąjį, fiziškai ir morališkai nusidėvėjusį apšvietimo valdymo pultą pakeitė šiuolaikiška, nuotoliniu būdu valdoma sistema. Įdiegus naują gatvių apšvietimo valdymą, Šiaulių gatvių apšvietimas savo modernumu nenusileidžia kitų Lietuvos didžiųjų miestų, tokių kaip Vilnius, Kaunas ar Klaipėda, apšvietimui. Įdiegtos inovatyvios technologijos leidžia sutaupyti elektros energijos, operatyviau reaguoti, taupyti laiką.

   2018 m. visiškai modernizuotas Gegužių gatvės apšvietimas, įrengtas naujas apšvietimas Energetikų ir Medelyno gatvių atkarpose, 11-oje ikimokyklinio ugdymo įstaigų teritorijų, kabelizuota 8,5 km oro linijų. 2019 m. planuojama modernizuoti Tilžės gatvės atkarpą nuo Aukštabalio g. iki Gardino g., Donelaičio g. nuo Tilžės g. iki Kanapių g., dalį Birštono, Alytaus, Merkinės, Pasvalio g. bei tęsti švietimo įstaigų teritorijų apšvietimo atnaujinimo darbus.

  UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ rūpinasi ne tik gatvių apšvietimo tinklų, bet ir miesto sankryžose įrengtų šviesoforų priežiūra, valdymu, atnaujinimu bei naujų šviesoforų įrengimu. Bendrovė stebi naujausias eismo valdymo technologijų vystymosi tendencijas ir pagal galimybes diegia inovacijas. Nuo 2015 m. įmonėje pradėta diegti šviesoforų valdymo sistema, leidžianti nuotoliniu būdu stebėti bei valdyti šviesoforų darbą. Šiandien nuotoliniu būdu galime stebėti ir valdyti 13 iš 49 sankryžų, kuriose įrengti adaptyvūs šviesoforai, valdomi transporto detektorių pagalba. 2018 m.  Žemaitės g. nuo Dubijos g. iki Aušros al. įdiegta koordinuoto eismo valdymo sistema (vad. „žalioji banga“), piko valandomis leidžianti transportui šią atkarpą pravažiuoti greičiau. Eismo saugumui gerinti Dubijos ir Ežero gatvių sankryžoje įrengtas naujas šviesoforo postas. Dar viena praėjusių metų naujovė - įrengtas pirmasis mūsų mieste pėsčiųjų šviesoforas su laikmačiu (Tilžės g. prie buv. elektros tinklų). Laimėjusi Šiaulių m. savivaldybės skelbtą konkursą, bendrovė 20 -tyje pėsčiųjų perėjose įrengė kryptinį apšvietimą.

  UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ turi sukaupęs nemažą apšvietimo tinklų ir šviesoforų įrengimo ir valdymo patirtį, todėl ir toliau sieks mažiausiomis sąnaudomis teikti miestui kokybiškas apšvietimo tinklų ir šviesoforų bei jų valdymo sistemų priežiūros, valdymo ir atnaujinimo paslaugas. Atnaujintoje bendrovės interneto svetainėje bei naujai sukurtoje socialinio tinklo Facebook paskyroje nuolat skelbiame informaciją apie vykdomus darbus ir teikiamas paslaugas. Ten miesto gyventojai gali palikti pranešimą apie apšvietimo tinklo ar šviesoforo gedimą, pastabas ir pasiūlymus.

   

  UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ informacija

 2.  

        Praėjusiais metais pradėjus ikimokyklinio ugdymo įstaigų renovavimo projektus, kartu nutarta atnaujinti ir šių įstaigų teritorijų apšvietimo tinklą. Senasis ikimokyklinio ugdymo įstaigų teritorijų apšvietimas buvo įrengtas ant įstaigų pastatų, buvo nepatogus ir fiziškai pasenęs. 2017 m. kai kur įrengtas laikinas teritorijos apšvietimas, o 2018 m. 11 ikimokyklinio švietimo įstaigų gali pasidžiaugti modernaus dizaino naujos kartos šviesos diodų toršeriniais šviestuvais, kurie leidžia sutaupyti elektros energijos.


  Atnaujinant 11 ikimokyklinio ugdymo įstaigų teritorijų apšvietimą, sumontuota:

  • 113 vnt. toršerinių šviesos diodų (LED) šviestuvų, įrengtų ant cinkuoto metalo atramų.
  • Paklota 3,2 km. elektros kabelių.

  Šiais metais planuojama atnaujinti dar 10-ies švietimo įstaigų teritorijų apšvietimą.

   

 3. Šiaulių miesto gatvių apšvietimo tinklo modernizavimas įsibėgėja

  Pastaraisiais metais pradėtas Šiaulių miesto gatvių apšvietimo tinklų modernizavimas, kurio metu iš esmės atnaujinamas apšvietimo tinklas – keičiami susidėvėję kabeliai, statomos naujos cinkuoto metalo apšvietimo atramos, modernizuojamos apšvietimo valdymo spintos bei įrengiami šiuolaikiški puslaidininkinių šviesos diodų (LED) šviestuvai.

  Šviesos diodų (LED), naudojamų gatvių apšvietimo šviestuvų gamyboje, technologijos per paskutinius keletą metų žymiai patobulėjo, yra plačiai naudojamos visame pasaulyje vykdomuose gatvių apšvietimo modernizavimo ir renovacijos projektuose. Šie šviestuvai yra pranašesni už šiuo metu naudojamus natrio šviesos šaltinius.

  Modernizuotas Gegužių gatvės apšvietimo tinklas

  Pilnai modernizacijai pasirinkta Gegužių gatvė, jungianti keletą miesto mikrorajonų, iš abiejų pusių apstatyta daugiaaukščiais gyvenamaisiais namais ir visuomeninės paskirties objektais. Gatvės prieigose įrengti keli stambūs prekybos centrai, „Beržynėlio“ parkas, bažnyčia – yra stiprūs prekybos, laisvalaikio ir kultūros  traukos centrai, pritraukiantys ne tik aplinkinių mikrorajonų, bet ir viso miesto gyventojus bei miesto svečius. Keturių eismo juostų gatvė su abiejose gatvės pusėse įrengtais pėsčiųjų takais yra pietinės miesto dalies arterija, kuria nuolat juda dideli tiek automobilių, tiek pėsčiųjų srautai.

  Modernizuotoje Gegužių gatvėje vietoje ankščiau buvusių 150 W galios aukšto slėgio natrio garų išlydžio šviestuvų sumontuoti 75 W galios šviesos diodų (LED) šviestuvai. Naujieji šviestuvai turi integruotą pritemdymo funkciją, tad sumažėjus eismo intensyvumui nuo 22:00 val. iki 06:30 val., yra pritemdomi 50 % , tokiu būdu papildomai sutaupoma elektros energijos.

  Kartu su Gegužių gatvės rekonstrukcija naujas apšvietimas įrengtas Lieporių take bei apšviestos viešosios erdvės Beržynėlio parke.

  Modernizuojant Gegužių gatvės apšvietimo tinklą sumontuota:

  • 147 vnt. naujų cinkuoto metalo atramų
  • 162 vnt. šviesos diodų (LED) šviestuvų su integruota pritemdymo funkcija;
  • Paklota 6,3 km. elektros kabelių;
  • Įrengtos 5 naujos apšvietimo valdymo spintos.

  Šiais metais tokiu pačiu būdu planuojama modernizuoti Tilžės gatvės atkarpą nuo Aukštabalio g. iki Gardino g., Donelaičio g. nuo Tilžės g. iki Kanapių g., dalį Birštono, Alytaus, Merkinės, Pasvalio g.

 4.     Lapkričio 30 d. įjungtas rekonstruotas pėsčiųjų šviesoforas prie Tilžės g. 68 (prie elektros tinklų). Tai pirmasis pėsčiųjų šviesoforas Šiauliuose, turintis tiek žalio, tiek raudono signalo pėstiesiems trukmės skaitiklį. Pėstiesiems, laukiantiems žalio signalo, bus aišku, kiek laiko dar reikės laukti, o degant žaliam šviesoforo signalui, skaitiklis parodys, kiek dar laiko jis degs, kad pėstieji galėtų įvertinti, ar per likusį laiką spės pereiti gatvę, ir nerizikuotų.

   

 5.     Šviesoforų postas rekonstruotas siekiant atnaujinti fiziškai susidėvėjusią šviesoforų techninę įrangą ir įdiegti naują programinę įrangą, leidžiančią nuotoliniu būdu stebėti ir valdyti šviesoforo darbo ciklą. Šviesoforų poste taip pat įrengti transporto srautų davikliai, kurių paskirtis – reguliuoti šviesoforo ciklo fazes, jas trumpinant ar ilginant, priklausomai nuo transporto srauto apimties. Siekiant užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą ir tuo pačiu kuo mažiau keisti nusistovėjusią važiavimo šia sankryža tvarką, parinktas optimalus keturių fazių ciklas. Eismas Gegužių gatve abiem kryptimis nesikeis ir vyks įprasta tvarka, kaip ir iki rekonstrukcijos – sukant į kairę būtina praleisti priešpriešinį transportą ir pėsčiuosius. Važiuojant iš Gytarių g. į Gegužių g. link Architektų g. ir iš Lyros g. link Tilžės g. įrengti apsaugoti kairieji posūkiai, kai sukant į kairę neleidžiamas priešpriešinis transporto eismas ir pėsčiųjų eismas sukimo kryptimi. Susipažinti su rekonstruoto šviesoforų posto ciklo fazėmis galite čia: Gegužių – Lyros – Gytarių g. sankryžos šviesoforų fazės.

       Keletą dienų, kol bus suderinti transporto davikliai ir šviesoforų posto ciklai, galimi šviesoforo veikimo ir transporto srautų valdymo sutrikimai. Dėl atsiradusių papildomų apsaugotų kairiųjų posūkių pailgės stovėjimo prie šviesoforo laikas bei gali padidėti spūstys, todėl gyventojų prašome įvertinti pailgėjusį kelionės laiką ir iš namų išvykti anksčiau. Prašome visų eismo dalyvių kantrybės ir sąmoningumo suvokiant, kad visų eismo dalyvių saugumas yra daug svarbesnis už greitį. Būkime kantrūs ir saugokime vieni kitus!!!

       Norime priminti, kad nuo 2020 m. įsigalioja nauja Kelių eismo taisyklių redakcija, kurioje nėra numatytas papildomų žalių rodyklių baltame fone įrengimas, leidžiantis sukti į dešinę degant raudonam šviesoforo signalui. Naujai įrengiamuose šviesoforų postuose šios rodyklės nebeįrengiamos, todėl prašome vairuotojų būti atidžiais, sukant į dešinę atkreipti dėmesį, kur šių rodyklių nebėra, bei laikytis Kelių eismo taisyklių.