Įjungtas šviesoforų postas Gegužių - Lyros - Gytarių gatvių sankryžoje

    Šviesoforų postas rekonstruotas siekiant atnaujinti fiziškai susidėvėjusią šviesoforų techninę įrangą ir įdiegti naują programinę įrangą, leidžiančią nuotoliniu būdu stebėti ir valdyti šviesoforo darbo ciklą. Šviesoforų poste taip pat įrengti transporto srautų davikliai, kurių paskirtis – reguliuoti šviesoforo ciklo fazes, jas trumpinant ar ilginant, priklausomai nuo transporto srauto apimties. Siekiant užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą ir tuo pačiu kuo mažiau keisti nusistovėjusią važiavimo šia sankryža tvarką, parinktas optimalus keturių fazių ciklas. Eismas Gegužių gatve abiem kryptimis nesikeis ir vyks įprasta tvarka, kaip ir iki rekonstrukcijos – sukant į kairę būtina praleisti priešpriešinį transportą ir pėsčiuosius. Važiuojant iš Gytarių g. į Gegužių g. link Architektų g. ir iš Lyros g. link Tilžės g. įrengti apsaugoti kairieji posūkiai, kai sukant į kairę neleidžiamas priešpriešinis transporto eismas ir pėsčiųjų eismas sukimo kryptimi. Susipažinti su rekonstruoto šviesoforų posto ciklo fazėmis galite čia: Gegužių – Lyros – Gytarių g. sankryžos šviesoforų fazės.

     Keletą dienų, kol bus suderinti transporto davikliai ir šviesoforų posto ciklai, galimi šviesoforo veikimo ir transporto srautų valdymo sutrikimai. Dėl atsiradusių papildomų apsaugotų kairiųjų posūkių pailgės stovėjimo prie šviesoforo laikas bei gali padidėti spūstys, todėl gyventojų prašome įvertinti pailgėjusį kelionės laiką ir iš namų išvykti anksčiau. Prašome visų eismo dalyvių kantrybės ir sąmoningumo suvokiant, kad visų eismo dalyvių saugumas yra daug svarbesnis už greitį. Būkime kantrūs ir saugokime vieni kitus!!!

     Norime priminti, kad nuo 2020 m. įsigalioja nauja Kelių eismo taisyklių redakcija, kurioje nėra numatytas papildomų žalių rodyklių baltame fone įrengimas, leidžiantis sukti į dešinę degant raudonam šviesoforo signalui. Naujai įrengiamuose šviesoforų postuose šios rodyklės nebeįrengiamos, todėl prašome vairuotojų būti atidžiais, sukant į dešinę atkreipti dėmesį, kur šių rodyklių nebėra, bei laikytis Kelių eismo taisyklių.